Anatomiplansch Reproduktion och fosterutveckling, PET-plast 51x66 cm (engelsk)
Anatomisk undervisningsplansch med engelsk text om reproduktion och fosterutveckling, tryckt på högblank PET-plastfilm. 51x66 cm.
Anatomisk affisch Reproduktion och utveckling 51 x 66 cm
Högkvalitativ anatomisk affisch tryckt på högblank PET-plastfilm som ger skarpa detaljer, tydliga färger och lång hållbarhet. Formatet 51 x 66 cm gör affischen lätt att använda i utbildningsmiljöer, klassrum, informationsytor och andra professionella miljöer.
Affischen presenterar anatomiska illustrationer och pedagogiska översikter med fokus på människokroppens struktur och biologiska utvecklingsprocesser. Detaljerade bilder och tydliga märkningar gör informationen lätt att följa och förstå.
Egenskaper
Format: 51 x 66 cm
Material: Högblank PET-plastfilm
Tydliga anatomiska illustrationer
Detaljerad färgåtergivning
Slitstarkt och lätt att rengöra material
Lämplig för utbildning och information
Tydliga märkningar och förklaringar
Affischen är framtagen för utbildningsändamål och fungerar som ett praktiskt visuellt hjälpmedel för den som vill studera anatomiska strukturer och biologiska processer på ett överskådligt sätt.
Recensioner
Bli den första att skriva en recension för denna produkt
| Artikelnummer | 91857 |
| EAN/GTIN | 9781587791840 |