Skin Scrubber – Ultraljudspeeling för hemmabruk – Kit med gel och vitaminampuller

Billigast frakt från 100 kr
Delbetalning från 212,58 kr /Månad
Artikelnr: 123899
GTIN: 5906717421983
Lagerstatus: I lager
Leveransstatus: 4-8 dagar
1 836 kr
Pris inklusive moms: 2 295 kr
st

Uppsättning till Dermo Lift & Peel apparaten + Gel till Dermo Lift & Peel behandlingen + COCKTAIL med VITAMINAMPULLER

Med hjälp av Dermo Lift & Peel apparaten kommer du att kunna rengöra din hud säkert, få en ansiktslyftande effekt och ge näring åt huden. SYIS-apparaten är så säker att du nu kan använda den själv vart du vill.

Injiceringsförfarandet kräver att Dermo Lift & Peel behandlingsgel används.

RENGÖRING – KAVITATIONSPEELING:

– avlägsnar döda överhudsceller

– stänger förstorade porer

– läker och hämmar akne

– skymmer ärr

– rengör huden

– reglerar och reducerar talgutsöndring

HUDLYFTNING OCH NÄRING – SONOFORES:

– lyfter huden och gör den fastare

– minskar rynkor

– påskyndar bildandet av kollagen

– stimulerar celler att förnyas naturligt

– transport av aktiva substanser som ryms i ampullerna in i de djupa delarna av huden

När tecken på utmattning och överdriven torrhet syns i huden och de imiterade rynkorna blir djupare, då kommer lättnad att ges tack vare DERMO LIFT & PEEL behandlingen som föryngrar och lyfter med hjälp av guldjoner.

Guld har regenerativa och lindrande egenskaper och återuppbygger kollagen i läderhuden samt, som ett resultat, eliminerar tecken på åldrande.

I terapi kombinerar vi sonofores med kavitationspeeling för att förbättra effekten av behandlingen.

Dermo lift & peel används också till personer som använder estetisk medicinbehandling som en förlängning av verkan från mesoterapi med nålar eller hyaluronsyra.

Tekniska data:

strömförsörjning 220-240 V / 50-60 Hz

effekt

1,5 W spatel – från 25 kHz

apparatens mått L 48 x B 31 x H 13 cm

förpackningsmått 54 x 40 x 23 cm

vikt med förpackning 4,5 kg

antal förpackningar 1

12 månaders garanti

10 ampuller är inkluderade

Gel till Dermo Lift & Peel behandlingen

Den nödvändiga gelen för att kunna ge näring åt och lyftbehandla med Dermo Lift & Peel SYIS-apparaten.

Tack vare den passande konsistensen ökar absorptionen av aktiva substanser in i huden samt gör det lättare att dra spateln.

Gelen innehåller hyaluronsyra, vilket hjälper till att bibehålla den optimala nivån av hudåterfuktning.

Användning: Efter applicering av ampullen eller serum, applicera gelen på ansiktshuden och sätt igång behandlingen.

Kapacitet: 200 ml

COCKTAIL med VITAMINAMPULLER (10 ampuller är inkluderade)

Lämplig för alla hudtyper. Rekommenderas särskilt för hud som kräver näring och regenerering. Tack vare innehåll såsom panthenol; vitamin A och E; PP och linolsyra kommer detta att kontrollera peelingen av överhuden; ge huden glans; förstärka huden och skydda densamma mot negativa yttre faktorer.

Recensioner

Bli den första att skriva en recension för denna produkt

Betyg på denna produkt

Du måste vara inloggad för att betygsätta denna produkt

Liknande produkter