Snippex hovpinne 886 – dubbelsidig nagelbandsskjutare med två skedar
Dubbelsidig hovpinne för manikyr med två halvrunda skedar i olika bredd för att avlägsna nagelband. Lämplig för desinficering.
- Billigast frakt från 65 kr
- Betala med Swish, kort eller faktura
- Personlig kundtjänst på telefon och mejl
- Svensk e-handel sedan 2008
Dubbelsidig hovpinne för manikyr
Snippex hovpinne 886 är ett dubbelsidigt manikyrverktyg med två olika arbetsändar. Båda ändarna är formade som halvrunda skedar i olika bredd, vilket gör hovpinnen väl lämpad för att avlägsna nagelband. Den bredare skeden passar större nagelplattor, medan den smalare når bättre vid mindre naglar och längs nagelkanterna.
Utförande
Hovpinnen har ett silverfärgat, räfflat skaft. Räfflingen ger ett stadigt grepp och underlättar arbetet. Med två arbetsändar i samma verktyg kan du växla mellan momenten under manikyren eller pedikyren utan att byta instrument.
Hygien och skötsel
Hovpinnen är lämplig för desinficering. Rengör och desinficera verktyget efter varje användning enligt salongens hygienrutiner och förvara det torrt.
Specifikationer
- Märke: Snippex
- Modell: 886
- Produkttyp: hovpinne (nagelbandsskjutare)
- Utförande: dubbelsidig – två halvrunda skedar i olika bredd
- Skaft: silverfärgat, räfflat
- Hygien: lämplig för desinficering
- Vikt: ca 27 g
| Artikelnummer | 123193 |
| EAN/GTIN | 5906717412486 |
| Märke | Snippex |
| Modell | 886 |
| Produkttyp | hovpinne (nagelbandsskjutare) |
| Utförande | dubbelsidig |
| Skaft | silverfärgat, räfflat |
| Vikt | 27 g |